Ar reikia mažajai bendrijai buhalterio?


(Publikuota: 2015-09-09)

Tik įsteigus mažąją bendriją kiekvienas verslininkas susiduria su tuo pačiu klausimu – tai, vis dėl to, ar reikalingas buhalteris mažajai bendrijai (MB)?

Pagal buhalterinės apskaitos įstatymą yra nurodyta, kad mažajai bendrijai buhalteris nebūtinas. Tačiau nuo tinkamos ir tvarkingos apskaitos vedimo mažoji bendrija nėra atleista. Ji kaip ir visi juridiniai vienetai Lietuvoje privalo teikti deklaracijas ir kitas svarbias ataskaitas VMI, Sodrai, Registrų centrui ir kt. Už neteisingas ar nelaiku pateiktas deklaracijas mažosios bendrijos vadovas (arba atstovas) atsako lygiai taip pat kaip ir UAB ar kitos juridinės formos direktorius. Už šį darbą paprasčiau atsakomybę patikėti buhalteriui, kuriam tai yra kasdienybė.

Be to, MB vidinė apskaita taipogi turi būti vedama griežtai laikantis tai reglamentuojančių teisės aktų ir taisyklių (buhalterinės apskaitos įstatymo, verslo apskaitos standartų, mokesčių inspekcijos nurodymų ir kt.). Įmonės mokamų mokesčių apskaičiavimui taipogi yra būtinas tinkamas mokestinių įstatymų (PVM, pelno mokesčio, akcizo, GPM ir kt.), išmanymas ir taikymas. Už netinkamą mokestinių įstatymų laikymąsi be administracinės atsakomybės direktoriui gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė (teistumas, laisvės atėmimas ir kt.). Buhalterio kompetencija leidžia to išvengti.

Geras buhalteris naudingas įmonei ir dėl to, nes žino ne tik, kaip tiksliai paskaičiuoti ir laiku apmokėti MB mokesčius, bet ir kaip sutaupyti mokesčių atžvilgiu (kaip protingai planuoti įmonės veiklą optimizuojant mokamus mokesčius). BUHALTERIS TAIPOGI TAUPO JŪSŲ LAIKĄ atlikdamas visus įmonės apskaitos vedimo darbus ir taip leisdamas vadovui maksimaliai susikoncentruoti į svarbiausią įmonės gyvybingumo dalį – pardavimus. Galima drąsiai teigti, kad buhalteris yra kaip dešinioji ranka direktoriui.

Tačiau, jei JEI JŪS:

1) PATS ESATE BUHALTERIS arba turite tinkamas buhalterinės apskaitos žinias,
2) gerai išmanote mokestinius įstatymus ir jais nuolat domitės,
3) vystote savo verslą mažojoje bendrijoje ir turite pakankamai laiko dar ir vesti savo įmonės apskaitą,
tada Jūsų įmonei buhalterio nereikia. Priešingu atveju geriau tada pasisamdyti buhalterį arba buhalterinę apskaitą tvarkančią įmonę.


Buhalterinės apskaitos kainos paskaičiavimas

Uab steigimas ir UAB pardavimas Pagal Jūsų duomenis pateiksime individualų paslaugų kainos pasiūlymą.

Naudinga informacija

Imonės naujienos Čia rasite šiuo metu aktualiausią mokesčių ir apskaitos informaciją:

Registracijos adresas

Registracijos adresas Kaune Vilniuje Klaipėdoje Suteikiame registracijos (buveinės) adresą tiek registruojantiems naują įmonę, tiek ir norintiems pakeisti jau veikiančios įmonės adresą.